• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschód Europy!

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto brać pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej bogata, aniżeli inne rejony kraju, który może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, iż Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne miasta czy doskonałą pogodę, lecz także dały nam artystów, przepyszne jedzenie czy szybkie auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Dobre są również miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale także warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje wielką potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ten cudowny okres jakim jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy w końcu przychodzi ta chwila kiedy możemy razem z rodziną wyruszyć na wspólny odpoczynek. Teraz możliwości w tym aspekcie posiadamy tak dużo, iż ciężko bywa wybrać. Dobrze jest zapoznać się dokładnie z propozycjami przeróżnych agencji turystycznych, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie sporo fantastycznych miejsc w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na odpoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wówczas bywają znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy również aby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża i dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą pogodę oraz interesujące miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta istotną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na urlop do Grecji można być pewnym, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemalże raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są godne, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać wielu podróżnych. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wyjazd do Australii to bardzo duży wydatek. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli postaramy się, zapewne uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla turystów dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, np. słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Idealna podróż poślubna, może Meksyk?
Ogólnie nie liczy się tak naprawdę miejsce, w którym para młoda spędzi podróż poślubną, lecz na pewno ciekawsze są kraje egzotyczne, niż Sopot. Cóż, takie są realia, ciężko w tym momencie z nimi polemizować. Dobrze, lecz do jakiego kraju w takim razie warto udać się? Strzałem w dziesiątkę jest Meksyk, czyli państwo położone w Ameryce Środkowej. W ostatnich latach można wiele usłyszeć o Meksyku, jednak ogólnie w negatywnym świetle. Oczywiście chodzi o takie tereny, które przypominają obecnie bardziej Afganistan, aniżeli sąsiada USA.
Meksyk ma gigantyczny problem z gangami, jednakże to tylko i wyłącznie domena wielkich miast oraz terenów przygranicznych. Czyli 99% Meksyku to bezpieczne tereny. Absolutnie nie można generalizować, szczególnie, iż o ile stereotypy w wielu przypadkach są prawdziwe, to akurat w tym przypadku nawet trudno mówić o stereotypach. Szczególnie, iż turystyczne regiony to ze wszech miar bezpieczne miejsca. Wydaje się zatem, że każdy pan młody nie musi bać się o własną żonę, ponieważ w ciągu roku w Meksyku wypoczywa naprawdę wielu turystów. Warto dodać, że samo plażowanie, generalnie przebywanie w kurorcie turystycznym, to spore nadużycie. Przecież mówimy o państwie, w którym podróżnicy potrafią spędzić kilka dobrych lat.

1. Zobacz więcej

2. Kontynuuj

3. Odwiedź stronę

4. Zobacz szczegóły

5. Przeczytaj to

Categories: Turystyka

Comments are closed.